اشتراک مطلب

شرایط ثبت نام لاتاری 2021

امتیاز 4.57/5
مجله حامی مهاجر / مهاجرت و اقامت / اخذ اقامت آمریکا / لاتاری گرین کارت آمریکا چیست / شرایط ثبت نام لاتاری
مقالات مرتبط
رزرو وقت مشاوره
میخواهید بدانید که آیا با شرایط فعلیتان امکان اخذ اقامت کدام کشور ها را دارید ؟ تکمیل فرم ارزیابی
سرفصل ها

شرایط و الزامات ثبت نام لاتاری 2021

برای ثبت نام لاتاری 2021 گرین کارت آمریکا دو شرط را باید در نظر داشته باشید. یکی شرایطی است که در قانون ملیت و مهاجرت آمریکا وضع شده ودیگری شرایط خاصی که در زمان ریاست جمهوری هر شخصی در آمریکا ممکن است ابلاغ شود. با توجه به اینکه رئیس جمهور آمریکا در زمینه سیاست گزاری های مهاجرتی حق تصمیم گیری دارد، در دوران ریاست جمهوری ترامپ بارها مشاهده شده که در سفارت از برنده های لاتاری 2017، 2018 و 2019 مدارک جدید و متنوعی درخواست شده است. البته این اتفاقات مربوط به حکم ممنوعیت سفر ایرانیان به آمریکا بود و با هر ابلاغ، .متقاضیان برای معافیت از این ممنوعیت به دنبال تهیه مدارکی دال بر معافیتشان بودند که در ادامه و در بخش بونافاید از آنها صحبت خواهیم کرد.

شرایط ثبت نام لاتاری 2021 بر اساس قانون ملیت و مهاجرت آمریکا

 این شرایط در همه سنوات یکسان بوده و البته مشاهده شده است که در سفارت های مختلف آمریکا در مکان های مختلف برخورد های متفاوتی با این شرایط شده است. اما در مجموع، موضوع کاملا شفاف و قابل تهیه میباشد.

شرط تحصیلات در ثبت نام لاتاری 2021

حداقل تحصیلات برای ارائه به سفارت آمریکا در صورت برنده شدن در لاتاری 2021، مدرک دیپلم دبیرستان میباشد. دیپلم دبیرستان در آمریکا 12 ساله است و باید هنگام بررسی شرایط این مهم را در نظر داشت. دیپلم در ایران در نظام قدیم 12 ساله بود. در نظام جدید 11 ساله. در فنی حرفه ای 11 ساله و در سیستم آموزشی حال حاظر 12 ساله. برای مطابقت با شرایط باید 12  سال تحصیل موفق را به سفارت نشان دهید. یعنی یا باید دیپلم نظام قدیم داشته باشید  یا اگر نظام جدید هستید باید پیش دانشگاهی داشته باشید تا 12 سال تحصیل موفق تکمیل شده باشد و اگر فنی حرفه ای هستید باید وارد دانشگاه شده باشید تا تحصیلات آکادمیک شما احراز شود. دقت کنید که این تحصیلات باید قبل از ثبت نام لاتاری احراز شده باشد.

نقش تحصیلات عالیه در لاتاری 2021

بسیاری از افراد در این تصور هستند که هرچه تحصیلات بالاتر باشد شانس برای شرکت در قرعه کشی بالاتر است. این تصور غلطی است. همه در این قرعه کشی از شانس یکسان برخوردارند. یک دیپلمه با یک دکتر جراح یکسان است. البته پس از برنده شدن، افسر کنسولی سفارت احترام بیشتری برای تحصیلات بالاتر شما قائل خواهد بود اما در قرعه کشی تاثیر مثبتی نخواهد داشت.

شرط جایگزین تحصیل برای ثبت نام لاتاری 2021 ( شرط سابقه کار )

در صورتی که تحصیلات شما زیر دیپلم است، هنوز شانس برای ثبت نام دارید. باید بتوانید ثابت کنید که دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته دارید و این سابقه کار مربوط به مشاغلی باشد که در لیست مشاغل خاص اداره کار ایالات متحده  قرار دارد. لازم به توضیح است که نیاز نیست شما حتما کار کرده باشید. مثلا کسی که شرکتی ثبت کرده و حتی آن شرکت هیچ فعالیتی نداشته است میتواند به عنوان مدیر عامل آن شرکت در این پروسه شرکت کند و این شغل از ایشان پذیرفته است. مثال دیگر از این نوع مشاغل میتواند برنامه نویسی کامپیوتر، طراحی گرافیک، نوازندگی ساز های موسیقی، مدیریت، مربی ورزشی و مدیریت فروشگاه ( صاحبان جواز کسب ) و خیلی مشاغل دیگر باشد.

شرایط عکس لاتاری 2021

برای تهیه عکس لاتاری 2021 گرین کارت باید زاویه مستقیم به دوربین داشته باشید، عکس به شکل مربع و طول 600 پیکسل تا 1200 پیکسل مورد قبول است. زمینه سفید، عکس رنگی و بدون عینک و سمعک باشد. موی شما نباید روی صورت شما را بپوشاند. نیازی به معلوم بودن گوش ها نیست. عکس با حجاب هم برای مسلمانان و سایر ادیانی که حجاب در آنها تعریف شده است ممانعتی ندارد. فقط گردی صورت باید کاملا واضح باشد. نیازی به چاپ عکس ندارید، عکس باید به صورت فایل دیجیتال به شما تحویل داده شود. 
از عکاسی هایی که فایل عکس را به شما نمیدهند خدمات عکس لاتاری دریافت نکنید. شما نیازی به چاپ عکس ندارید و فقط فایل مورد نیاز است.

نمونه عکس صحیح لاتاری2021

 

 

 کشور های مجاز برای ثبت نام لاتاری 2021

شما برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت باید متولد یکی از کشور های مجاز باشید. این کشور ها در ابتدای هر دوران ثبت نام، در دستورالعمل ثبت نام لاتاری لیست میشوند.  معمولا کشورهایی از این لیست حذف میشوند که تعداد مهاجرت آنها به ایالات متحده از حدی گذشته باشد. همانطور که از نام این ویزا پیداست، لاتاری 2021 برای حفظ تنوع نژادی آمریکا است پس کشورهایی مجاز به ثبت نام هستند که ریت مهاجرتشان به آمریکا کم باشد. ایران همیشه یکی از کشور های مجاز بوده است.

بررسی عکس ثبت نام لاتاری 2021

عکس در ثبت نام لاتاری 2021 گرین کارت یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه کرد. معمولا به دلیل عکس اشتباه، ثبت نام شما وارد قرعه کشی نمیشود. نکته اینجاست که آپلود عکس نشانه ای از تایید عکس شما نیست. عکس برای ثبت نام لاتاری در دو بخش بررسی میشود. اول در هنگام بارگزاری توسط خود سایت ( به صورت اتوماتیک ) که در این مرحله فقط اندازه و نوع فایل عکس بررسی میشود و در مرحله بعدی که مرحله اصلی بررسی عکس است، کیفیت عکس پرسنلی بررسی خواهد شد که آیا شرایط ویژه عکس را احراز میکند یا نه.

شرایط ریاست جمهوری برای ثبت نام لاتاری 2021

بر اساس آخرین ابلاغ ریاست جمهوری در زمان نوشتن این مقاله که PP9645 شناخته میشود، فقط ایرانیانی میتوانند ویزای مهاجرتی یا غیر مهاجرتی از آمریکا دریافت میکنند که بتوانند معافیت از حکم 9645 را دریافت کنند. البته این معافیت از طرف متقاضی درخواست میشود و مسئول صدور معافیت، افسر کنسولی سفارت آمریکا است. به طور کلی مطابق آخرین ابلاغ ریاست جمهوری 9 مثال واضح از شرایط معافیت ذکر شده اما به شما توصیه میکنیم برای ثبت نام لاتاری این ابلاغ را نادیده بگیرید. این گونه ابلاغ ها در بازه زمانی های محدودی صادر میشوند و معمولا حتی در صورتی که در زمان این ابلاغ ثبت نام کنید، ممکن است در زمان اعلام نتایج یا در زمان مصاحبه سفارت ابلاغ جدیدی صادر شود. بنابر این هرگز بر اساس ابلاغ های ریاست جمهوری که تاریخ انقضا دارند برنامه ریزی نکنید.

نظرات شما

در صورتی که نظری دارید این بخش را تکمیل کنید. اگر سوالی دارید در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.

 1. حنانه مورانلو
  ۲۴ شهريور، ۱۳۹۸
  سلام چطوری می تونم با شما تماس بگیرم ؟می تونم آدرستون رو جهت مشاوره حضوری داشته باشم ؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ حنانه مورانلو گفته است :
  با سلام برای اطلاع از آدرس و شماره تماس حامی مهاجر کلیک کنید
 1. سعید کریمی
  ۲۴ شهريور، ۱۳۹۸
  سلام برای برنده شدن در لاتاری لازم هست کار خاصی انجام بدهیم تا شانسمان افزایش یابد؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ سعید کریمی گفته است :
  سلام اگر متاهل باشید می توانید دو بار ثبت نام کنید یکبار شما ثبت نام م ی کنید و همسرتون رو به عنوان همراه ثبت می کنید و یک بار هم همسرتون ثبت نام می کنند و شما را به عنوان همراه ثبت می کنند
 1. سوگند زهرایی فر
  ۲۴ شهريور، ۱۳۹۸
  سلام چند درصد یا چه تعدادی از سهمیه کل لاتاری برای ایرانیان هست ؟آمار دقیقی اعلام شده ؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ سوگند زهرایی فر گفته است :
  با سلام حدود 7% تعداد ثبت نام های صحیح کل دنیا: ۱۴,۶۹۲,۲۵۸ تعداد برندگان اعلام شده: ۱۱۵,۹۶۸ تعداد برندگان از قاره آسیا: ۱۵,۹۹۷ تعداد برندگان ایرانی : ۴,۵۰۰ تعداد ویزاهایی که صادر خواهد شد: ۵۰,۰۰۰
 1. کمال زارع قربان
  ۲۴ شهريور، ۱۳۹۸
  سلام به مجموعه حامی مهاجر من یک افغان هستم البته مادرم مشهد به دنیا آمده و کارت ایرانی داره به نظر شما من می توانم در لاتاری شرکت کنم ؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ کمال زارع قربان گفته است :
  سلام بله شما می توانید ثبت نام کنید هیچ مشکلی ندارد
 1. شهاب احمدی
  ۲۴ شهريور، ۱۳۹۸
  سلام برای وقت مصاحبه لاتاری باید واکسن خاصی بزنیم ؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ شهاب احمدی گفته است :
  سلام بله واکسیناسیون در انستیتو پاستور ارائه می شود و برگه زرد رنگ باید به پزشک معتمد سفارت ارایه شود برای اطلاع از لیست واکسن ها کلیک کنید
 1. فرهاد برزگر
  ۲۴ شهريور، ۱۳۹۸
  سلام می خواستم بدونم کارنت شدن دقیقا منظور چی هست؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ فرهاد برزگر گفته است :
  سلام خدمت شما کارنت شدن یعنی به جریان افتادن. یک برنده لاتاری گرین کارت پس از تکمیل فرم DS-260 و امضای دیجیتالی آن باید منتظر بماند تا کیس برنده لاتاری کارنت شود. برای اطلاعات بیشتر کارنت شدن کیس برندگان لاتاری کلیک کنید
 1. آرش
  ۳۰ شهريور، ۱۳۹۸
  سلام وقت بخیر، بنده در ارتباط با تخصیص ویزا میخواستم بپرسم چرا از 115 هزار نفر پذیرفته شده فقط به 50 هزار نفر ویزا میدن ؟ یعنی اگر کسی برنده هم بشه بازم احتمالش هست بهش ویزا تعلق نگیره ؟ در چه صورت امکان تعلق نگرفتن ویزا هست ؟؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ آرش گفته است :
  سلام خدمت شما 50 هزار تعداد ویزاهای صادر شده است به صورت میانگین یعنی 65 هزار نفر بقیه شرایط ویزا شدن نداشتن
 1. Armannaghshbandi
  ۳۱ شهريور، ۱۳۹۸
  سلام من ۱۷سالمه و پاسپورت ندلرم میخداستم بدونم بدون پاسپورت هم میشه ثبت نام کرد ؟؟؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ Armannaghshbandi گفته است :
  سلام خدمت شما متاسفانه طبق قانون جدید برای ثبت نام امیال حتما باید پاسپورت داشت دریافت پاسپورت 3 تا 7 روز کاری طول می کشد
 1. حنانه مورانلو
  ۲ مهر، ۱۳۹۸
  امسال داشتن پاسپورت آیا جزو شرایط ثبت نام هست؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ حنانه مورانلو گفته است :
  سلام بله داشتن پاسپورت برای ثبت نام لاتاری 2021 الزامی است ولی نگران نباشید مراحل دریافت پاسپورت زیاد پیچیده نیست برای مطالعه بیشتر در مورد مراحل دریافت پاسپورت کلیک کنید
 1. طیب جافر میاوقی
  ۵ مهر، ۱۳۹۸
  با سلام و خسته نباشید.راجب پاسپورت یه سوال داشتم اونم اینه اعتبار پاسپورت من تا 18 آبان ماه هست ، میخوام بدونم چون فعلا با پاسپورت در این مدت قصد سفربه جایی رو ندارم و نمیخوام تمدیدش کنم،آیا من میتونم تو لاتاری با این پاسپورت ثبت نام کنم؟ باتشکر
 2. حامی مهاجر در پاسخ طیب جافر میاوقی گفته است :
  سلام مشکلی نداره می تونید ثبت نام کنید
 1. حنانه مورانلو
  ۱۰ مهر، ۱۳۹۸
  سلام می خواستم بدونم چطوری میشه شانس برنده شدن لاتاری رو بالابرد؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ حنانه مورانلو گفته است :
  سلام خدمت شما متاهلین دو شانس و افراد مجرد زیر 21 سال می توانند سه شانس داشته باشند برای اطلاع از شرایط برای مطالعه بیشتر افزایش شانس لاتاری کلیک کنید
 1. یاسمن خدائی فر
  ۱۳ مهر، ۱۳۹۸
  سلام. می خواستم بدونم اگر خانوادگی ثبت نام کنیم شانسم نسبت به ثبت نام تکی بیشتر میشه یا فرقی نمیکنه؟؟
 1. فرزاد عبدالهی
  ۱۳ مهر، ۱۳۹۸
  باسلام عبدالهی هستم عضو نظام مهندسی استان تهران ایا میتونم در لاتاری ثبت نام کنم ؟ایا شرایطش شامل ماهم میشه ممنونم
 2. حامی مهاجر در پاسخ فرزاد عبدالهی گفته است :
  سلام بله همه افراد م یتوانند در لاتاری شرکت کنند
 1. احمد اسماعیلی
  ۱۳ مهر، ۱۳۹۸
  سلام میخواستم بدونم هزینه ثبت نام لاتاری اگر از شرکت شما انجام بشه چقدر است ؟؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ احمد اسماعیلی گفته است :
  سلام خدمت شما برای فرد متقاضی 100 هزار تومان می باشد و به ازای هر همراه مبلغ 20 هزار تومان اضافه خواهد شد
 1. احمد اسماعیلی
  ۱۳ مهر، ۱۳۹۸
  برای ثبت نام باید همسرمان هم مدرک دیپلم داشته باشد یا فقط کسی که ثبت نام می کند ملاک است ؟؟؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ احمد اسماعیلی گفته است :
  سلام خدمت شما داشتن مدرک دیپلم برای متقاضی اصلی الزامی می باشد است. همسر شما می تواند به عنوان همرا در فرم شما ثبت شود
 1. عاطفه محمدی
  ۱۴ مهر، ۱۳۹۸
  درصورت متاهل بودن و برنده شدن آیا ویزا برای شخص وکل خانواده صادر میشود یا فقط برای شخص؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ عاطفه محمدی گفته است :
  سلام برای متقاضی اصلی ثبت نام و افرادی که نامشان به عنوان همراه ثبت شده است صادر خواهد شد
 1. میثم مینایی
  ۱۵ مهر، ۱۳۹۸
  سلام میخواستم بدونم آیا پاسپورتی که اعتبارش تموم شده هم پذیرفته است؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ میثم مینایی گفته است :
  سلام خیر باید اعتبار داشته باشد . لطفا به نزدیکترین دفتر پلیس 10+ مراجعه کنید و اقدام به تمدید پاسپورت نمایید. در کمتر از یک هفته کار شما انجام خواهد شد.
 1. Morteza
  ۱۵ مهر، ۱۳۹۸
  سلام کسانیکه پاسپورت ندارن نمیتونن ثبت نام کنند؟؟؟؟؟
  راه حل چیه؟؟؟؟؟،
 2. حامی مهاجر در پاسخ Morteza گفته است :
  سلام داشتن پاسپورت برای متقاضی اصلی ثبت نام الزامی است با توجه به نزدیکتر شدن اربعین با دریافت برگه تردد موقت برای عراق که شماره پاسپورت دارد ، از آن طریق نیز ثبت نام کنید .
 1. رحیمی
  ۱۵ مهر، ۱۳۹۸
  سلام، اگر الان هنگام ثبت نام لاتاری مجرد باشیم و بعد از اعلام نتایج لاتاری متأهل شویم آیا در صورت برنده شدن می توانیم همسر را به عنوان همراه با خود ببریم؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ رحیمی گفته است :
  سلام خدمت شما شما نگران این مورد نباشید . این مورد راهکار های زیادی دارد
 1. ali
  ۱۵ مهر، ۱۳۹۸
  سلام شما شرایط عکس ا قبل از بارگذاری بررسی میکنید که خدایی نکرده بدلیل عکس بد رد بشیم؟؟؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ ali گفته است :
  سلام بله تمام موارد توسط کارشناس ها چک می شود و در صورت نقص اطلاعات ، اطلاع رسانی و پیگیری می کنند
 1. ایدا
  ۱۵ مهر، ۱۳۹۸
  سلام چطوری ثبت نام کنم؟حضوری یا اینترنتی؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ ایدا گفته است :
  سلام برای ثبت نام انلاین یا حضوری کلیک کنید
 1. Payman
  ۱۵ مهر، ۱۳۹۸
  با عرض سلام وخسته نباشید.پاسپورتم تمدیدش تموم شده.آیا میتونم ثبت نام کنم یا میبایست اول پاسپورت جدید بگیرم بعد ثبت نام کنم؟ممنون میشم پاسخ بدید.
 2. حامی مهاجر در پاسخ Payman گفته است :
  سلام لطفا برای تمدید پاسپورت اقدام نمایید کمتر از یک هفته زمان خواهد برد
 1. بهمن رحمتی
  ۱۶ مهر، ۱۳۹۸
  سلام و عرض ادب

  خسته نباشید - فرمودید که عکس در دو بخش بررسی میشه
  1- ابعاد و اندازه که خود رایانه در هنگام آپلود کردن احتمالا یا حتما بررسی میکنه - میخوام بدونم که در این مرحله اگر عکس آپلود شد آیا بخش اول بررسی رو پشت سر گذاشته میشه و این بدین معنی هست که در این بررسی قبول شده ایم و میمونه دومین مرحله که باید انجام بشه ؟

  2- کیفیت عکس پرسنلی بررسی خواهد شد - یعنی چی ؟ چگونه میتونیم بفهمیم که در این مرحله هم موفق شده ایم .
  لطفا در باره دو مورد توضیح دقیق تری محبت بفرمائید - ممنون
 2. حامی مهاجر در پاسخ بهمن رحمتی گفته است :
  سلام شما عکس بارگزاری کنید هر گونه نقصی داشته باشد به شما اطلاع رسانی می شود
 1. A.m.h
  ۱۶ مهر، ۱۳۹۸
  اگه پرونده کیفری داشته باشی امکان ثبت نام لاتاری هست؟
  یا مشگلی نداره؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ A.m.h گفته است :
  برای ثبت نام مشکلی نخواهید داشت، اما در صورت برنده شدن باید بتوانید به صورت قانونی از کشور خارج شوید
 1. مهدی رضایی
  ۱۷ مهر، ۱۳۹۸
  سلام من دیپلم نظام جدید دارم ولی پیش دانشگاهی نخوندم امکان ثبت نام ندارم
 2. حامی مهاجر در پاسخ مهدی رضایی گفته است :
  سلام شما ثبت نام کنید در صورت برنده شدن این مشکل راهکار هایی دارد. جای نگرانی نیست
 1. هادی صداقت
  ۱۷ مهر، ۱۳۹۸
  سلام وقت بخیر. آیا امسال ترامپ لاتاری رو کلا کنسل نکرده؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ هادی صداقت گفته است :
  با سلام؛ خیر چنین خبری حقیقت ندارد. این موضوع فقط از طرف رئیس جمهور آمریکا مطرح شده و برای تصویب نیاز به تائیدیه کنگره می باشد.
 1. حسین همتی
  ۱۸ مهر، ۱۳۹۸
  سلام,من 16 سالمه برای من امکان ثبت نام هست آیا؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ حسین همتی گفته است :
  با سلام؛ بله می توانید ثبت نام کنید
 1. افشین فوادی
  ۱۸ مهر، ۱۳۹۸
  ایا داشتن پاسپورت در حال حاضر برای همه اعضای مورد ثبت نام اجباری هست یا فقط برای نفر اصلی؟ ایا شرکت شما همه پروسه ثبت نام رو از مرحله تایید عکس تا دریافت تاییدیه ثبت نام پشتیبانی میکنه؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ افشین فوادی گفته است :
  با سلام؛ فقط متقاضیان اصلی باید پاسپورت داشته باشند. به طور مثال اگر یک خانواده 3 نفره بخواهند ثبت نام کنند، اگر ثبت نام دو شانسه بخواهند پدر و مادر باید اطلاعات پاسپورت ارائه کنند و اگر فرزندشان واجد شرایط ثبت نام به صورتی تکی باشد، وی نیز باید اطلاعات پاسپورت ارائه کند. بله موسسه حامی مهاجر نه تنها تمامی مراحل ثبت نام، بلکه تمامی مراحل لاتاری گرین کارت آمریکا را پشتیبانی می کند
 1. فاطمه ذ
  ۱۹ مهر، ۱۳۹۸
  سلام پاسپورت من تا دی امسال اعتبار داره.اینکه تا زمان قرعه کشی اعتبار نداره مشکلی پیش نمیاد؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ فاطمه ذ گفته است :
  با سلام؛ خیر، مشکلی نیست.
 1. پرهام روزبه
  ۱۹ مهر، ۱۳۹۸
  درود بر سما
  افراد مشمول سربازی نمی توانند ثبت نام کنند؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ پرهام روزبه گفته است :
  با سلام؛ ممنوعیتی برای ثبت نام افراد مشمول خدمت سربازی نیست، اما در صورت برنده شدن شما باید بتوانید به صورت قانونی از کشور خارج شوید
 1. alikarami
  ۲۰ مهر، ۱۳۹۸
  من دیپلم فنی عمران دارم و وارد دانشگاه دولتی شدم و ناتمام رها کردم و نتونستم مدرک فوق دیپلم بگیرم وضعیت چطوره و من گزینه ها زدم دیپلم فنی حرفه ای البته تراشکاری دارم
 2. حامی مهاجر در پاسخ alikarami گفته است :
  با سلام؛ شما باید هنگام ثبت نام مدرک دیپلم را انتخاب کنید
 1. محسن زمان
  ۲۰ مهر، ۱۳۹۸
  ایا نظامیان هم میتونن ثبت نام کنند
 2. حامی مهاجر در پاسخ محسن زمان گفته است :
  با سلام، به می توانند ثبت نام کنند.
 1. محمدرضا
  ۲۱ مهر، ۱۳۹۸
  سلام من درخواست پاسپورت دادم برگ اربعین برام امده چن تا شماره داره فارسی و انگلیسی کدومش را باید بزنم
 2. حامی مهاجر در پاسخ محمدرضا گفته است :
  با سلام، یک شماره هشت رقمی است که قبل از شماره ها یک حرف انگلیسی بزرگ نوشته شده است
 1. میثم رضائی
  ۲۱ مهر، ۱۳۹۸
  با سلام، هر فرد متقاضی اصلی، در حین ثبتنام چند نفر را میتونه به عنوان همراه ذکر و ثبت کنه؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ میثم رضائی گفته است :
  با سلام؛ هر فرد متقاضی فقط می تواند اطلاعات همسر و فرزندان زیر 21 سال مجرد را در فرم خود قرار دهد
 1. سهیل تقوی
  ۲۱ مهر، ۱۳۹۸
  با سلام . می خواستم بپرسم عکسی که می خوام ارسال کنم موی رو سینه و نوک موهای سر یکم روتوش شده . آیا مورد تایید قرار می گیره ؟! سایتی هست که بتونم بفرستم تا قبل ارسال نهایی تایید بشه ؟!
 2. حامی مهاجر در پاسخ سهیل تقوی گفته است :
  با سلام؛ می توانید مقاله شرایط عکس لاتاری را مطالعه کنید. همچنین می توانید داخل پنل کاربری عکس خود را در تیکتی ارسال کنید تا مورد بررسی قرار گیرد
 1. شيما جانقربان
  ۲۲ مهر، ۱۳۹۸
  سلام و وقت بخير
  در صورت داشتن حيوان خانگى (سگ) موقع ثبت نام بايد اين موضوع رو در بخش همراهان ذكر كرد يا بعد از قبولى بايد اعلام بشه؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ شيما جانقربان گفته است :
  با سلام؛ خیر اصلا نیازی به این کار نیست
 1. امین
  ۲۲ مهر، ۱۳۹۸
  سلام وقت بخیر- هزینه های کارگزاری که بعد از قبول شدن لاتاری شامل تخفیف میشه چقدره؟
  ممنون و سپاس
 2. حامی مهاجر در پاسخ امین گفته است :
  با سلام؛ کسانی که از طریق حامی مهاجر ثبت نام کنند، اگر برنده لاتاری شوند از هزینه های کارگزاری معاف هستند و از حمایت موسسه حامی مهاجر تا ورود به آمریکا برخوردار خواهند بود
 1. بهرام وظیفه
  ۲۲ مهر، ۱۳۹۸
  سلام آیا باید گذرنامه برای ثبت نام اعتبار داشته باشه؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ بهرام وظیفه گفته است :
  با سلام؛ بله باید اعتبار داشته باشد
 1. محمد
  ۲۳ مهر، ۱۳۹۸
  من دانشجو هستم و پاسپورت نمیتوانم دریافت کنم.
  آیا انتخاب گزینه عدم نیاز به پاسپورت و passport requirement by the Secretary of Homeland Security or Secretary of State مشکل ساز خواهد شد؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ محمد گفته است :
  با سلام؛ می توانید با گواهی اشتغال پاسپورت دریافت کنید
 1. Amir
  ۲۳ مهر، ۱۳۹۸
  سلام اگه دانشجوی پزشکی باشیم میتونیم بعد قبولی امریکا ادامه تحصیل بدیم؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ Amir گفته است :
  با سلام؛ بله می توانید در آمریکا ادامه تحصیل دهید
 1. سعید
  ۲۵ مهر، ۱۳۹۸
  سلام من دیپلم نظام جدید دارم توی فرم نوشته مدرک دبیرستان با مدرک مدرک دبیرستان بدون مدرک و مدرک دبستان کدام را باید اتنخاب کنم!؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ سعید گفته است :
  با سلام؛ شما همان دیپلم دوازده ساله را انتخاب کنید.
 1. سمانه باباخانی
  ۲۷ مهر، ۱۳۹۸
  با سلام و خسته نباشید .برای ثبت نام هزینه اش چقدر میباشد؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ سمانه باباخانی گفته است :
  با سلام؛ می توانید در صفحه ثبت نام هزینه ها را مشاهده کنید.
 1. سمانه باباخانی
  ۲۷ مهر، ۱۳۹۸
  در صورت قبول شدن در لاتاری ، دولت آمریکا چه تسهیلاتی رو برای قبول شدگان ارائه میدهند؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ سمانه باباخانی گفته است :
  در صورتی که ویزا دریافت کنید، تقریبا مانند شهروندان آمریکا می شوید. شما گرین کارت دریافت می کنید که نوعی از اقامت آمریکا محسوب می شود. اجازه کار دارید و تحصیل تقریبا برای شما رایگان است
 1. پرتو
  ۲۷ مهر، ۱۳۹۸
  سلام من مرحله 15 که میرسم مجردم continue که میزنم یه صفحه میاد میزنه this site cant be reached؟ لطفا کمک کنید
 2. حامی مهاجر در پاسخ پرتو گفته است :
  با سلام؛ می توانید از طریق موسسه حامی مهاجر جهت ثبت نام اقدام کنید
 1. فواد
  ۲۷ مهر، ۱۳۹۸
  سلام خسته نباشید
  توی فرم ds_260 من در سایتتون خوندم نوشته ادرس خونه از16 سالگیتونو میخواد تا ادرسی در امریکا!!!
  سوال من اینه ما که هنوز معلوم نیست ویزا امریکا را بگیریم چطور ادرس در امریکا میخواد از ما مگه اول نباید ویزا گرفت بشه بعد اقدام به اجاره خانه در امریکا بکنیم ؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ فواد گفته است :
  با سلام؛ آدرس هایی که از 16 سالگی به بعد در آنها سکونت داشته اید را باید بنویسید. آدرس آمریکا برای بخش دیگری است و شما به اشتباه متوجه شده اید. آدرس هایی که از 16 سالگی داشته اید می تواند شامل کشوری که در آن زندگی کرده اید باشد.
 1. مرتضی
  ۲۸ مهر، ۱۳۹۸
  سلام و عرض ادب
  ببخشید من سفرنامه ها را خواندم یکی از 4 سوالی که آفیسر پرسیدن از برندگان لاتاری وضعیت خدمت سربازی و کار برای دولت هست
  تقریبا همه اونای که به آفیسر گفته بودن توی دولت کار نکردیم و سربازی سپاه نبودیم ویزای ضرب العجل گرفتن
  آیا من که سربازی سال92 در سپاه بودم وضعیت ما چگونه است؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ مرتضی گفته است :
  با سلام؛ به دلیل اینکه خدمت سربازی یک امر اجباری است، به همین دلیل نمی تواند افسر را متقاعد کند که به شما ویزا ندهد.
 1. حمید خالقی
  ۲۸ مهر، ۱۳۹۸
  سلام
  تاریخ انقضاء پاسپورت دقیقا واسه چیه؟
  بنده انقضاء پاسپورتم اواخر سال 2020 هست آیا مشکلی پیش میاد؟ یا الان باید تمدیدش کنم؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ حمید خالقی گفته است :
  با سلام؛ وزارت خارجه آمریکا این گزینه را به دلیل معتبر بودن پاسپورت در قوانین جدید ارائه کرده است
 1. سمیرا
  ۲۹ مهر، ۱۳۹۸
  سلام همسر من قبلا ازدواج کرده و یه دختر داره که الان دو سال با مادرش زندگی میکنه و خبری ازش نداریم و در ضمن پاسپورتش به صورت همراه در پاسپورت مادرش میباشد. الان برای ثبت نام لاتاری باید مشخصات فرزند نوشته شود؟ و اینکه اگر همسرم مشخصات فرزند را بنویسد ولی برای برای من خالی باشد مشکلی ندارد؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ سمیرا گفته است :
  با سلام؛ اطلاعات فرزند را باید در هر دو فرم وارد کنید
 1. آريانا
  ۲۹ مهر، ۱۳۹۸
  سلام
  من امروز از یکی از دوستام که آمریکاست شنیدم موقعی که برنده بشيد باید حتما یکی از بستگان درجه یک اونجا باشند و گرنه برنده شدنش هیچ فایده ای نداره و ویزايي تعلق نمی گیره
  درست این حرف؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ آريانا گفته است :
  با سلام؛ خیر چنین چیزی صحت ندارد
 1. rami
  ۱ آبان، ۱۳۹۸
  با سلام و عرض احترام
  دانشجوی ترم آخر ارشد هستم کدام گزینه را به عنوان مدرک خود قید کنم؟ میتوانم ارشد اعلام کنم؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ rami گفته است :
  با سلام؛ خیر باید گزینه در حال تحصیل در مقطع فوق لیسانس را انتخاب کنید
 1. abolfazlghasemi
  ۱ آبان، ۱۳۹۸
  سلام بنده مشمول سربازی هستم ایا میتونم ثبت نام کنم؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ abolfazlghasemi گفته است :
  با سلام؛ در صورتی که پاسپورت معتبر داشته باشید، می توانید ثبت نام کنید. در غیر این صورت امکان ثبت نام برای شما وجود ندارد.
 1. نازنین اسماعیلی فرد
  ۱ آبان، ۱۳۹۸
  سلام وقت بخیر.
  میتونم بپرسم عکس برای خانم ها باید بی حجاب باشه؟؟؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ نازنین اسماعیلی فرد گفته است :
  با سلام؛ حجاب کاملا اختیاری است
 1. ghazal aghajani
  ۲ آبان، ۱۳۹۸
  سلام من ۲۳ سالمه میخواستم بدونم موقع ثبتنام از طریق پدرم ایشون نمیتونن اطلاعات من را به عنوان فرزند وارد کنند؟ چون وقتی سال تولدم را میزنند اشکال میگیرد و میگوید باید فرزند زیر۲۱ سال باشد
 2. حامی مهاجر در پاسخ ghazal aghajani گفته است :
  بله درست است. شما نمی توانید به عنوان زیر مجموعه پدرتان ثبت نام کنید. باید به صورت تکی ثبت نام انجام دهید
 1. ALI
  ۲ آبان، ۱۳۹۸
  با سلام.در صورت برنده شدن باید حتما مدرک زبان انگلیسی داشت یا انگلیسی باید بلد باشیم؟اگه کسی انگلیسی بلد نباشه مشکلی براش پیش نمیاد؟!
 2. حامی مهاجر در پاسخ ALI گفته است :
  با سلام؛ خیر نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی نیست. در صورت برنده شدن وقت مصاحبه شما می تواند به زبان فارسی نیز برگذار شود. در صورت برگذاری مصاحبه به زبان انگلیسی برای شما مترجم گرفته می شود.
 1. هیوا بایزیدی
  ۲ آبان، ۱۳۹۸
  با سلام
  ببخشید تاریخ انقضای پاسپورت هم جزو شرایط ثبت نام لاتاری هستش؟؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
 2. حامی مهاجر در پاسخ هیوا بایزیدی گفته است :
  با سلام؛ بله پاسپورت شما باید معتبر باشد. در غیر این صورت نمی توانید ثبت نام کنید
 1. رضا
  ۳ آبان، ۱۳۹۸
  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم گرین کارت در خاک امریکا به ما میدن یا پست می کنند ایران؟
  سوال دیگم اینکه گاهی رسانه ها نشون میدن در ایالتهای امریکا تیراندازی شدیدی میشه میخواستم بدونم آیا همه جای امریکا حمل اسلحه میشه و امنیت اونجا چطوری هستش مرسی
 2. حامی مهاجر در پاسخ رضا گفته است :
  با سلام؛ در صورت برنده شدن گرین کارت در خاک آمریکا تحویل برنده خواهد شد.
 1. Reza Mazidi
  ۴ آبان، ۱۳۹۸
  سلام
  من دانشجوی سال دوم پزشکی در روسیه هستم
  در قسمت "بالاترین مدرک تحصیلی که تا کنون اخذ نموده اید چیست" کدام گزینه را باید انتخاب کنم؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ Reza Mazidi گفته است :
  با سلام؛ در حال تحصیل در مقطع دکتری
 1. محسن خیابانی
  ۵ آبان، ۱۳۹۸
  سلام خسته نباشید
  من دیپلم کار ودانش مکانیک خودرو دارم
  موقع ثبت نام لاتاری گزینهVocational School انتخاب کردم به نظر شما شانس من که دوره تحصیلی 11ساله داشته ام چقدر هست؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ محسن خیابانی گفته است :
  با سلام؛ در صورت داشتن دیپلم 11 ساله (کار و دانش) شما مجبور هستید که 2 سال سابقه کاری در 5 سال اخیر در لیست شغل های مورد تائید اداره کار آمریکا ارائه کنید.
 1. ----
  ۵ آبان، ۱۳۹۸
  سلام خسته نباشید همسر بنده درحال گرفتن دیپلم کارودانش هست و هنوز هم یکسالی طول میکشه تا مدرک بگیره الان موقع ثبت نام در قسمت اطلاعات تحصیلی چی وارد کنم؟
  و جواز کسب اغذیه فروشی داره و کبابی داره.
  با توجه به مقاله تون راجع به مشکل غیرقابل قبول بودن کارودانش و فنی حرفه ای و لزوم داشتن 2سال سابقه آیا SVP RANGE همسرم در صنف اغذیه فروشی به 7 میرسه؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ ---- گفته است :
  با سلام؛ کسانی که در فست فودها سابقه شغلی داشته باشند نمره کامل را کسب می کنند. بازهم ممکن است وضعیت شما بیشتر بررسی شود و بهتر است با موسسه تماس بگیرید. اگر می توانند تا سال آینده مدرک دیپلم کسب کنند، مدرک دیپلم را انتخاب کنند.
 1. الهام نظیفی
  ۵ آبان، ۱۳۹۸
  سلام من و دو تا فرزندم ایران هستیم و همسرم هلند ایا برای من اقدام بشه ایشون به عنوان همراه مشکلی نداره ایران نیستن ؟
  و تاریخ پاسپورتشون چند روز دیگه تمام میشه مشکلی نداره عکس این پاسپورت قراره ارائه بشه ؟؟؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ الهام نظیفی گفته است :
  با سلام؛ خیر مشکلی نیست همسرتان نیز می توانند برای مصاحبه حاضر شوند. عکس پاسپورت ارسال نمی شود و در صورت تغییر پاسپورت در این مدت زمان ما می توانیم با مکاتبه این مشکل را برطرف کنیم
 1. mohsen khiabani
  ۶ آبان، ۱۳۹۸
  سلام خسته نباشید
  من در دسته شغلی (جواهرات کار)قرار میگیرم با توجه به این که شغل ام طلاسازی هست.اما هیچ سابقه بیمه ای برای من رد نشده ایا قابل اثبات هست این موضوع با این شرایط؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ mohsen khiabani گفته است :
  با سلام؛ بدون سوابق کاری این موضوع قابل اثبات نیست. باید بتوانید سوابق شغلی نشان دهید
 1. شاغولی
  ۶ آبان، ۱۳۹۸
  با سلام
  پاسپورت من تاریخش گذشته، نیاز هست واسه ثبت نام تمدیدش کنم؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ شاغولی گفته است :
  با سلام؛ برای ثبت نام لاتاری 2021 نیاز است که پاسپورت معتبر داشته باشید. باید پاسپورت خود را تمدید نمائید
 1. mohammad
  ۸ آبان، ۱۳۹۸
  سلام و خسته نباشید
  بنده دیپلم فنی حرفه ای داشتم و دانشگاه کاردانی تمام کردم و الان دانشجوی کارشناسی هستم و تا دسامبر 2020 درسم تموم میشه ایا میتونم میزان تحصیلات رو کارشناسی وارد کنم
 2. حامی مهاجر در پاسخ mohammad گفته است :
  با سلام؛ شما باید گزینه در حال تحصیل مقطع کارشناسی را انتخاب کنید
 1. زارع
  ۸ آبان، ۱۳۹۸
  با سلام
  آیا باید حتما عکس همراهان را هم آپلود کنیم یا عکس نفر اصلی کفایت میکنه؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ زارع گفته است :
  با سلام؛ باید عکس تمامی همران آپلود شود
 1. داود احمدی
  ۸ آبان، ۱۳۹۸
  سلام
  در صورت برنده شدن یا نشدن شما در روز اعلام نتایج به همه مشتریان خود
  ایمیل خواهید زد؟؟
  با تشکر
 2. حامی مهاجر در پاسخ داود احمدی گفته است :
  با سلام؛ با برندگان لاتاری تماس گرفته می شود و در صورتی که شما برنده نباشید از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد
 1. محمدرضا اچ
  ۱۲ آبان، ۱۳۹۸
  سلام
  من 22 ساله هستم اما پاسپورت نگرفتم
  براي قسمت پر كردن اطلاعات پاسپورتي بايد كدوم گزينه رو تيك بزنم ؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ محمدرضا اچ گفته است :
  سلام خدمت شما. داشتن پاسپورت برای ثبت نام لاتاری 2021 الزامی می باشد. البته گزینه ای برای کسانی که پاسپورت ندارند وجود دارد ولی مربوط به افراد بی هویت و کشور های کمونیستی می باشد و شامل حال شما نخواهد شد.
 1. ایران
  ۱۲ آبان، ۱۳۹۸
  سلام، برای ثبت نام دوشانسه، با همان عکسهایی که در فرم اول آپلود کردیم، می‌توان فرم بعدی هم آنها را آپلود کرد، یا اینکه باید عکس متفاوت دیگری آپلود کنیم؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ ایران گفته است :
  سلام بله عکس ها باید یکسان باشد مشکلی ندراد.
 1. مریم عسکرزاده
  ۱۲ آبان، ۱۳۹۸
  سلام همسر من دیپلم فنی حرفه ای 11 ساله داره و بعد وارد دانشگاه شده تا فوق دیپلم بگیره ولی درس رو رها کرده. آیا واجد شرایط هست؟ اگر هست مدرک تحصیلی رو چی بزنه؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ مریم عسکرزاده گفته است :
  سلام خدمت شما. موقع ثبت نام همان گزینه دیپلم دارم را انتخاب ککند . این مشکل بعد از پذیرفته شدن راهکار هایی خواهد داشت و قابل حل خواهد بود.
 1. امیر خزاعی
  ۱۲ آبان، ۱۳۹۸
  با سلام و ممنون از وقتی که میزارین.
  من دانشجوی ارشد هستم و تو فرم ثبت نام زدم دارای مدرک کارشناسی آیا در صورت برنده شدن مشکلی ایجاد میکنه این موضوع؟
  با توجه به اینکه کد تائیدیه اومده واسم امکان ویرایش هست.
  ممنون اگه پاسخ بدین
 2. حامی مهاجر در پاسخ امیر خزاعی گفته است :
  سلام خدمت شما . خیر مشکلی ندارد. در فرم ثبت نام باید آخرین مدرک تحصیلی ثبت شود که در مورد شما صدق می نماید.
 1. حنانه
  ۱۲ آبان، ۱۳۹۸
  پاسپورت من انقضاش 2019/7/9 بوده، اگر در هنگام ثبت نام تاریخش رو 2019/11/30 بنویسم و همون تاریخ برای تمدیدش اقدام کنم مشکلی پیش نمیاد؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ حنانه گفته است :
  سلام. صحت اطلاعات ثبت نام از اهیمت بالایی برخوردار می باشد.در صورت نیاز پاسپورت را تمدید نمایید.
 1. احمد حسینی
  ۱۴ آبان، ۱۳۹۸
  با سلام
  می خواستم بدونم اون قسمتی که نام و نام خانوادگی رو وارد می کنیم با اون قسمتی که نام و نام خانوادگی تو پاسپورت رو وارد می کنیم اگه باهم فرق داشته باشه مشکلی هست.؟
  مثلا تو پاسپورت بین نام خانوادگی و پسوند فاصله نداه و یا مثلا به جای حرف s از ss استفاده کنیم؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ احمد حسینی گفته است :
  سلام خدمت شما . نام و نام خانوادگی باید مطابق با پاسپورت وارد شود. حتی فاصله نیز اهمیت دارد.
 1. abdolnaser najafi
  ۱۵ آبان، ۱۳۹۸
  سلام اگر کسی یکبار قبول شد و به علت برنامه های ترامپ نتونست ویزا بگیرد دیگه نمیتونه توی لاتاری بعدب شرکت کنه یعنی برای همیشه ریجکت میشهممنون اگه جواب بدید


 2. حامی مهاجر در پاسخ abdolnaser najafi گفته است :
  با سلام؛ خیر اینطور نیست. برندگانی که ریجکت شوند، باز هم می توانند برای لاتاری ثبت نام کنند
 1. امیر امیری
  ۹ دي، ۱۳۹۸
  سلام من ۱۹ سالمه و دانشجوی پرستاری ام یه سوال داشتم اگه لاتاری قبول بشم آیا میتونم اونجا ادامه تحصیل بدم یا نه؟؟؟ و سوال دیگه اینکه من تمکن مالی خیلی خوبی ندارم کل هزینه های گرفتن اقامت چقد میشه حدودی؟؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ امیر امیری گفته است :
  با سلام؛ در صورت برنده بودن می توانید ادامه تحصیل داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر درباره تمکن مالی و اسپانسر مقاله مورد نظر را مطالعه نمائید.
ثبت دیدگاه