اشتراک مطلب

آموزش ثبت نام لاتاری 2021

امتیاز 4.44/5
مجله حامی مهاجر / مهاجرت و اقامت / اخذ اقامت آمریکا / لاتاری گرین کارت آمریکا چیست / آموزش ثبت نام لاتاری
مقالات مرتبط
رزرو وقت مشاوره
میخواهید بدانید که آیا با شرایط فعلیتان امکان اخذ اقامت کدام کشور ها را دارید ؟ تکمیل فرم ارزیابی
سرفصل ها

این مقاله فقط برای آموزش ثبت نام لاتاری تهیه شده است و تمامی مراحل دریافت گرین کارت لاتاری به این سادگی نیست. اگر از طریق موسسه حامی مهاجر اقدام به ثبت نام لاتاری کنید، از هزینه های کارگزاری معاف خواهید بود و در صورت برنده بودن در قرعه کشی لاتاری ما در کنار شما خواهیم بود و شما را در مراحل دریافت گرین کارت همراهی خواهیم کرد.  

لاتاری 2021 در 10 مهر 1398 شروع میشود

متقاضیان ورودی برنامه گرین کارت لاتاری می توانند از تاریخ چهارشنبه 10/07/1398 فرم ثبت نام خود را تکمیل کنند و تا تاریخ 14/08/1398 می توانند این کار را انجام دهند. تا هفته آخر مهلت ثبت نام صبر نکنید، چون به علت تقاضای سنگین ممکن است وب سایت دچار تاخیر شود. هیچ ورودی پس از اتمام مهلت ثبت نام و همچنین هیچ فرم کاغذی پذیرفته نمی شود. این قانون تنها به یک فرد در هر دوره اجازه ثبت نام می دهد. وزارت امور خارجه آمریکا از فناوری پیچیده برای شناسایی ثبت نام های چندباره استفاده می کند. افراد با بیش از یک ورودی، رد صلاحیت می شوند.

آموزش کامل کردن فرم ثبت نام لاتاری 2022

شما باید تمام اطلاعات زیر را برای تکمیل ثبت نام خود فراهم کنید. عدم رعایت دقیق تمام اطلاعات مورد نیاز منجر به رد صلاحیت فرم شما خواهد شد.

1. نام و نام خانوادگی، نام میانی (ایرانی ها نام میانی یا middle – name ندارند)، دقیقا مانند پاسپورت باید نوشته شود. اگر فقط نام خود را می دانید، باید در قسمت فامیلی نیز نام خود را وارد کنید.

آموزش ثبت نام لاتاری - قسمت اول

2. جنسیت – مرد یا زن

آموزش ثبت نام لاتاری 2021 - قسمت دوم

3. تاریخ تولدماه، روز، سال

قسمت سوم

4. شهر تولد

قسمت چهارم

5. کشور تولد

قسمت پنجم

6. کشور واجد شرایط برای برنامه لاتاری – شما برای ثبت نام لاتاری 2022 باید در یکی از کشورهای واجد شرایط به دنیا آمده باشید. خوشبختانه امسال ایران جزو کشورهای واجد شرایط می باشد.

قسمت ششم

جدید برای لاتاری 2021 – پاسپورت برای ثبت نام الزامی است. شماره پاسپورت، کشور صادر کننده و تاریخ انقضا معتبر فرد متقاضی نیاز است. این الزام تنها برای داوطلب اصلی صدق می کند، نه افراد وابسته. شما باید اطلاعات پاسپورت مسافرتی معتبر وارد کنید، مگر اینکه بدون تابعیت باشید. مانند کشوری که تحت کنترل یک کشور کمونیست است و مردم آن نمی توانند از دولت پاسپورت دریافت کنند.

7. عکس – عکس هایی که در مدت کمتر از 6 ماه از خودتان، همسرتان و فرزندانتان گرفته شده است، معتبر است. برای اطلاعات بیشتر می توانید از مقاله شرایط عکس لاتاری بازدید کنید. نیازی نیست که یک عکس برای همسر یا کودکی که در حال حاضر شهروند آمریکایی یا یک ساکن دائمی قانونی است، بارگذاری کنید. اما اگر این کار را انجام دهید، تنبیه نخواهید شد.

قسمت هفتم

8. آدرس پستی – خط آدرس 1- خط آدرس 2- شهر/کشور- منطقه/کشور/استان/ایالت- کد پستی- کشور

قسمت هشتم

9. کشوری که در حال حاضر زندگی می کنید

قسمت نهم

10. شماره تلفن (اختیاری)

11. ایمیل یا نشانی پست الکترونیکی – ایمیلی که به آن دسترسی مستقیم دارید را وارد فرم کنید و بعد از اینکه نتایج اعلام می شود، به دسترسی مستقیم آن نیاز خواهید داشت.

قسمت یازدهم

12. بالاترین مدرک تحصیلی که دریافت نموده اید را باید وارد فرم کنید. 1) مدرسه ابتدائی 2) بدون دیپلم – مقطعی از دبیرستان 3) دیپلم دبیرستان 4) دیپلم هنرستان – 11 ساله 5) برخی دوره های دانشگاه 6) مدرک تحصیلی دانشگاهی 7) مدرک لیسانس 8) مدرک فوق لیسانس 9) برخی از دوره های دکترا 10) مدرک دکترا.

قسمت دوازدهم

13. وضعیت تاهل فعلی – 1) مجرد 2) ازدواج کرده ام و همسرم مقیم یا شهروند ایالات متحده نیست 3) ازدواج کرده ام و همسرم مقیم یا شهروند ایالات متحده است 4) طلاق 5) بیوه 6) از لحاظ قانونی جدا شده. در صورت متاهل بودن اطلاعات همسر را مانند خودتان پر کنید.

قسمت سیزدهم

14. تعداد فرزندان – نام فرزندان، تاریخ تولد، جنسیت، شهر و کشور تولد فرزندانی که مجرد و زیر 21 سال هستند را می توانید وارد کنید. برای هر یک از فرزندان باید عکس منحصر به فرد ارائه کنید. فرزندان مجرد بالای 21 سال باید به صورت تکی اقدام به ثبت نام کنند.

قسمت چهاردهم

پس از تائید کامل ورودی گرین کارت، یک صفحه تائید شامل نام و نام خانوادگی، شماره تائید منحصر به فرد را خواهید دید. از تاریخ 16/02/1399 شما قادر خواهید بود وضعیت لاتاری خود را در وب سایت (dvlottery.state.gov) به همراه اطلاعات شخصی و شماره تائید منحصر به فرد چک کنید.

تائیدیه ثبت نام لاتاری

Confirmation Number خود را حفظ کنید

بسیار مهم است که صفحه تائید و شماره تائید منحصر بفرد (Confirmation Number) خود را حفظ کنید. بدون این اطلاعات شما قادر نخواهید بود به سیستم آنلاین اعلام نتایج دسترسی داشته باشید. مراقب باشید که کسی این اطلاعات را برای شما نگه دارد. شما همچنین باید به ایمیلی که هنگام ثبت نام از آن استفاده کرده اید دسترسی داشته باشید.

می توانید فرم ثبت نام خود (DS - 5501) را در وب سایت (dvlottery.state.gov) به صورت آنلاین پر کنید و با تائید این فرم آن را به (KCC) ارسال کنید. دقت کنید که این وب سایت ثبت نام های ناقص را قبول نخواهد کرد.

لطفا در هنگام ارسال درخواست خود از یک مرورگر به روز استفاده کنید؛ مرورگرهای قدیمی تر (به عنوان مثال اینترنت اکسپلورر 8) احتمالا با مشکلات سیستم آنلاین مواجه خواهند شد.

امسال نیز مانند هر سال می توانید از طریق موسسه حامی مهاجر چه از طریق حضوری و چه از طریق وب سایت ما اقدام به ثبت نام نمائید.

 

نظرات شما

در صورتی که نظری دارید این بخش را تکمیل کنید. اگر سوالی دارید در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.

 1. سعید کریمی
  ۲ مهر، ۱۳۹۸
  سلام آیا صحت دارد که برای ثبت نام لاتاری امسال ، پاسپورت الزامی است؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ سعید کریمی گفته است :
  سلام بله داشتن پاسپورت برای ثبت نام لاتاری 2021 الزامی است ولی نگران نباشید مراحل دریافت پاسپورت زیاد پیچیده نیست برای مطالعه بیشتر در مورد مراحل دریافت پاسپورت کلیک کنید
 1. محسن
  ۱۴ مهر، ۱۳۹۸
  آیا حتما باید در خارج از کشور پشتوانه مالی یا اسپانسر داشته باشیم تا بتونیم گرین کارت یا اقامت بگیریم؟؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ محسن گفته است :
  سلام داشتن تمکن مالی و اقوام درجه یک پرونده مهاجرتی شما را قویتر می کند ولی صرفا به این موارد بستگی ندارد
 1. آذین
  ۲ آبان، ۱۳۹۸
  سلام. من درحال حاضر متاهل هستم ولی به زودی جدا میشم و عکس مناسب لاتاری هم از همسرم ندارم. و مدتیه که جذا از هم زندگی میکنیم. میخاستم ببینم توی قسمت اطلاعات وضعیت تاهل کدام گزینه را باید انتخاب کنم؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ آذین گفته است :
  با سلام؛ به دلیل اینکه در حال حاضر به صورت قانونی متاهل هستید، باید گزینه ازدواج کردم را انتخاب کنید.
 1. علی اصغر حسینی
  ۱۱ آبان، ۱۳۹۸
  سلام،وقت بخیر برای وارد کردن اسم علی اصغر آیا علی در قسمت First name و اصغر در قسمت middel name باید وارد شود یا نیازی نیست و کاملا در قسمت First name قرار میگیرد؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ علی اصغر حسینی گفته است :
  سلام خدمت شما . ایرانی ها کلا middle name ندارند و نام کامل باید در قسمت first name قرار گیرد.
ثبت دیدگاه