اشتراک مطلب

تحصیل در دانشگاه های گرجستان

امتیاز 3.11/5
مجله حامی مهاجر / مهاجرت و اقامت / اخذ اقامت گرجستان 2019 / تحصیل در دانشگاه های گرجستان
مقالات مرتبط
رزرو وقت مشاوره
میخواهید بدانید که آیا با شرایط فعلیتان امکان اخذ اقامت کدام کشور ها را دارید ؟ تکمیل فرم ارزیابی
سرفصل ها

اقامت تحصیلی در گرجستان

گرجستان به دلیل سطح آموزشی بالا، تدریس به زبان انگلیسی و هزینه کم تحصیل تبدیل به یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی شده است. متقاضیانی که خواهان اقامت تحصیلی در گرجستان هستند می توانند از طریق ویزای یک ساله در این کشور به تحصیل بپردازند، البته برای دانشجویان مشکلی بابت تمدید ویزا وجود نخواهد داشت و این دست از متقاضیان  قادر خواهند بود به طور سالانه تا پایان تحصیل، اقامت خود را تمدید کنند.  

دانشجویانی که تحصیلات خود را در دانشگاه های گرجستان به پایان رسانده اند و تمایل به اخذ اقامت دائمی این کشور دارند قادر خواهند بود تا از طریق اشتغال به کار، ازدواج با شهروند گرجستانی و یا سرمایه گذاری به این مهم دست یابند.

چرا تحصیل در گرجستان ؟

تحصیل در دانشگاه های گرجستان بسیار ارزان و مقرون به صرفه خواهد بود، اگر خواهان بدست آوردن یک مدرک بین المللی معتبر با هزینه بسیار کم هستید گرجستان یک گزینه مناسب به شمار می رود. دانشگاه های گرجستان به زبان های انگلیسی و گرجی تدریس می شود که امتیاز مثبتی برای دانشجویان بین المللی بشمار می رود. همچنین برای تحصیل در دانشگاه های گرجستان اجباری به داشتن مدرک زبان انگلیسی نمی باشد و دانشجویان می توانند در دانشگاه های گرجستان جهت آموزش زبان انگلیسی در دوره های زبان ثبت نام کنند. از دیگر مزایای تحصیل در گرجستان اجازه کار کردن در حین تحصیل می باشد. دانشجویان بین المللی قادر خواهند بود تا 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند که چنین گزینه ای برای تحصیل در کشوری مانند هلند وجود ندارد.

ارزش مدرک تحصیلی گرجستان

دانشگاه های گرجستان از اعتبار و رنکینگ بالایی برخوردار هستند و با اخذ مدرک مهندسی این کشور می توانید به آسانی در سایر کشور های اروپایی به شغل مد نظر خود دست یابید.

البته توجه داشته باشید که تنها 5 دانشگاه این کشور در رشته پزشکی مورد تائید وزارت علوم پزشکی ایران می باشد و با اخذ مدرک پزشکی در سایر دانشگاه های گرجستان اجازه کار در ایران را نخواهید داشت. هرچند مدرک پزشکی اخذ شده در تمامی دانشگاه های گرجستان برای کشور های اروپایی مورد پذیرش است و فارغ التحصیلان می توانند بدون مشکل در کشورهای اروپایی و شینگن مشغول به کار شوند.

برترین دانشگاه های گرجستان 2020

 • دانشگاه Caucasus
 • دانشگاه David Tvildiani Medical University
 • موسسه Georgian Affairs
 • دانشگاه Ilia State
 • دانشگاه فنی بین المللی Georgia
 • دانشگاه Ivane Javakhishvili Tbilisi State
 • دانشگاه علوم پزشکیTbilisi State

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در گرجستان

 • شناسنامه و پاسپورت معتبر
 • تهیه و ترجمه مدارک تحصیلی قبلی به همراه ریز نمرات
 • دو عکس پاسپورتی
 • انگیزه نامه مرتبط با تحصیل در گرجستان
 • ارائه برگه پذیرش از دانشگاه
 • تمکن مالی کافی جهت تحصیل و زندگی در گرجستان

مدت زمان تحصیل در دانشگاه های گرجستان

مدت زمان تحصیل با توجه به رشته و واحد های انتخابی متغییر است. اما می توان تحصیل در مقطح کارشناسی را 4 سال، مقطع کارشناسی ارشد را 2 سال و تحصیل در دکتری و رشته های پزشکی را 4 و 5 سال در نظر گرفت.

هزینه تحصیل در دانشگاه های گرجستان

همان طور که گفته شد تحصیل در دانشگاه های این کشور و به طور کلی زندگی در گرجستان هزینه زیادی برای دانشجویان نخواهد داشت. عموما هزینه تحصیل در هر مقطع و هر رشته ای متفاوت است اما به طور حدودی می توان گفت شهریه دانشگاهای گرجستان سالیانه بین 2.500 تا 4.000 یورو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و 5.500 یورو هزینه تقریبی تحصیل در مقطع دکتری و رشته پزشکی در سال می باشد.

هزینه زندگی در گرجستان

اگر شما در حال حاظر در ایران زندگی می کنید و این مطلب را می خوانید جالب است بدانید که هزینه زندگی در گرجستان به طور قابل توجهی از شهر تهران ارزان تر است. منظور از هزینه زندگی هزینه های مربوط به خرید یا اجاره ملک، هزینه خورد و خوراک، هزینه تحصیل، هزینه استفاده از حمل نقل عمومی و ... می باشد. برای مثال هزینه اجاره یک ملک دو خوابه در شهر تفلیس حدود 1,284 تا 4,815 لاری (حدود 360 تا 1100 یورو) می باشد.

نتیجه گیری

در اخر اگر تمایل به تحصیل در گرجستان دارید موسسه حامی مهاجر قادر خواهد بود با تیم مجرب خود در زمینه اخذ ویزای تحصیلی گرجستان، تهیه و ترجمه مدارک به زبان گرجی یا انگلیسی، شرح انگیزه نامه و ... تا مرحله صدور ویزا و اخذ اقامت گرجستان همراه شما عزیزان باشد.

نظرات شما

در صورتی که نظری دارید این بخش را تکمیل کنید. اگر سوالی دارید در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.

ثبت دیدگاه