اشتراک مطلب

ویزای کار استرالیا 2020

امتیاز 4.38/5
مجله حامی مهاجر / مهاجرت و اقامت / اقامت استرالیا 2019 – اقامت دائم استرالیا / کار در بلاروس
مقالات مرتبط
رزرو وقت مشاوره
میخواهید بدانید که آیا با شرایط فعلیتان امکان اخذ اقامت کدام کشور ها را دارید ؟ تکمیل فرم ارزیابی
سرفصل ها
ویزای کار استرالیا انواع گوناگونی دارد که در صورت احراز شرایط می‌توانید برای اخذ هر یک از آنها اقدام کنید. در تمام کشورها یکی از سریع‌ترین روش‌ها در بحث گرفتن اقامت دائم، اخذ ویزای کار می‌باشد و این به دلیل مالیات و بیمه‌ای است که به آن کشور پرداخت می‌کنید. در کشور استرالیا به علت اینکه نفرات زیادی خواهان مهاجرت به آن هستند، باعث شده افراد متقاضی زمان طولانی‌تری نسبت به سایر کشورها در صف انتظار اخذ ویزا بمانند.

انواع ویزای کار استرالیا

مهاجرت به استرالیا از روش ویزای کاری امکان پذیر است، که در زیر انواع ویزای کار استرالیا نام برده شده است:
در این مقاله برخی از ویزا های کار استرالیا را بررسی می‌کنیم.

ویزای کار استرالیا (ویزای 186)  

ویزای 186 استرالیا یک ویزای اقامت دائم برای افراد متخصصی است که توسط کارفرمای مورد تأیید اداره مهاجرت استرالیا اسپانسر شده‌اند. این ویزا به شما اجازه می‌دهد از طریقِ یکی از روش‌های زیر در استرالیا کار کنید:

از طریق تبدیل اقامت موقت استرالیا (TRT)

این تغییر اقامت برای افرادی است که ویزای 457 استرالیا را داشته‌اند و کارفرمای آنها در همان شغلی که قبلا اسپانسر آنها شده است و آنها نیز به‌مدت دو سال کار کرده‌اند، مایل به اسپانسر کردن ایشان است.

از طریق ورود مستقیم (DE) 

افرادی که برای اقدام از طریق تغییر اقامت موقت واجد شرایط نیستند (هرگز در استرالیا کار نکرده‌اند یا مدت کارشان کوتاه بوده است)، همچنین افرادی که دارای اقامت موقت استرالیا هستند و شرایط لازم برای اقدام از طَریقِ تبدیل اقامت موقت را ندارند یا افرادی که درخواست خود را قبل از ۱ ژانویه ۲۰۱۲ ثبت کرده‌اند، می‌توانند از این طریق اقدام کنند. در این روش الزاما نیاز به ارزیابی مدرک یا داشتن ۳ سال سابقه کار مرتبط نیست.

از طریقِ توافق کاری مخصوص کارفرمایان خاص (LA)

این ویزا برای افرادی است که کارفرمای آنها تمایل دارد برای اقامت دائم اسپانسر ایشان شود و این کارفرما قردادهای خاصی با دولت استرالیا دارد.
 

ویزای کار استرالیا (ویزای 187) 

ویزای طرح مهاجرت با اسپانسر منطقه‌ای  یا ویزای ساب کلاس ۱۸۷ استرالیا، یک ویزای اقامت دائم می‌باشد که برای نیروی متخصصی که توسط کارفرمای واقع در مناطق کم جمعیت استرالیا اسپانسر شده صادر می‌گردد. این ویزا به شما اجازه  می‌دهد از 3 روش در استرالیا کار کنید(مانند ویزای 186 استرالیا که در بالا گفته شد).

ویزای کار استرالیا (ویزای 400) 

ویزای 400 استرالیا برای افرادی است که قصد دارند وارد استرالیا شوند و در آن جا تا سه ماه مشغول کاری بسیار تخصصی شوند یا به دعوت یکی از سازمان‌های استرالیایی در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی شرکت کنند یا در یکی از فعالیت‌ها یا مشاغل مورد توجه کشور استرالیا شرکت کنند.

ویزای کار استرالیا (ویزای 476) 

ویزای 476 استرالیا به فارغ‌التحصیلان رشتۀ مهندسی از مؤسسات مورد تأیید استرالیا اجازه می‌دهد تا سقف ۱۸ ماه در این کشور در زمینۀ تخصصی خود کار کنند. با در دست داشتن ویزای ۴۷۶ استرالیا هر زمانی که امتیازهای لازم برای اقامت دائم استرالیا را به‌ دست‌ آوردید، می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. در حال حاضر دانشگاه‌های ایرانی مورد تأیید استرالیا برای این ویزا دانشگاه صنعتی امیر‌کبیر و دانشگاه تهران هستند.
 

ویزای کار استرالیا (ویزای 485) 

ویزای 485 استرالیا برای افرادی است که اخیرا از یک مؤسسۀ آموزشی استرالیایی فارغ‌التحصیل شده‌اند. این ویزا به شما اجازه می‌دهد بعد از اتمام دورۀ تحصیلی، به ‌طور موقت در استرالیا زندگی کنید، درس بخوانید و کار کنید. دانشجویان فقط یک بار اجازۀ استفاده از ویزای ۴۸۵ را به‌ عنوان درخواست‌ کنندۀ اصلی دارند.

Graduate Work stream

این نوع ویزا در حقیقت اقامت موقت فارغ ‌التحصیلی برای آن دسته از دانشجویان بین‌المللی است که اخیراً با مهارت و شایستگی‌هایی که ارتباط زیادی با یکی از مشاغل لیست MLTSSL دارد، فارغ ‌التحصیل شده‌اند. این ویزا به مدت ۱۸ ماه از زمان صدور اعتبار دارد.

Post-Study Work stream

این نوع ویزا برای آن دسته از دانشجویان بین‌المللی است که صرف‌ نظر از رشتۀ تحصیلی‌ شان، اخیراً با مدرکی واجد شرایط از یک مؤسسۀ آموزشی استرالیایی فارغ‌التحصیل شده‌اند. مدت این اقامت متغیر است و به بالاترین مدرک تحصیلی فرد متقاضی که با آن برای این ویزا اقدام کرده بستگی دارد:
 • کارشناسی، کارشناسی ارشد با پایان‌نامه یا مدرک کارشناسی ارشد (طولانی مدت): ۲ سال
 • کارشناسی ارشد پژوهش‌محور: ۳ سال
 • دکتری: ۴ سال

نظرات شما

در صورتی که نظری دارید این بخش را تکمیل کنید. اگر سوالی دارید در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.

 1. فرهاد برزگر
  ۲۷ شهريور، ۱۳۹۸
  سلام من می خوام برای ویزای کار استرالیا اقدام کنم و این که من فوق لیسانس معدن دارم .شما کدوم نوع ویزا رو پیشنهاد می دید؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ فرهاد برزگر گفته است :
  سلام ویزای 190 استرالیا
 1. مریم سوهانکی
  ۲۷ شهريور، ۱۳۹۸
  من هیچ مدرکی ندارم ولی 10 سال سابقه کار دارم تو کار کابینت سازی دارم.برای اقامت باید از طریق کدوم ویزا اقدام کنم؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ مریم سوهانکی گفته است :
  سلام ویزای 489 استرالیا
 1. مهران مهرانی فرد
  ۲۷ شهريور، ۱۳۹۸
  من در حال تحصیل تو استرالیا هستم آیا می تونم ویزای تحصیلی رو به ویزای کاری تبدیل کنم؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ مهران مهرانی فرد گفته است :
  سلام کشور استرالیا به دانشجویان بین المللی پس از پایان تحصیلات، 18 ماه اجازه اقامت برای یافتن کار و یا بهبود مهارت های زبان انگلیسی خود اعطا می کند. متقاضیان کار در استرالیا با مدرک لیسانس، ویزای کار 2 ساله دریافت می کنند. متقاضیان با مدرک فوق لیسانس، ویزای کار 3 ساله دریافت می کنند. متقاضیان دارای مدرک دکتری، می توانند ویزای کاری 4 ساله دریافت کنند. برای مطالعه بیشتر تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار کلیک کنید
 1. حنانه حاجی زاده
  ۲۴ مهر، ۱۳۹۸
  سلام، برای کار در استرالیا با مدرک فوق لیسانس شیمی، شما چه ویزایی رو پیشنهاد میدید؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ حنانه حاجی زاده گفته است :
  با سلام؛ وارد پنل کاربری خود شوید و فرم ارزیابی تکمیل کنید؛ کارشناسان ما بررسی خواهند کرد و با شما تماس خواهند گرفت
ثبت دیدگاه