اشتراک مطلب

ویزای توریستی آمریکا تضمینی 2020

امتیاز 4.6/5
مجله حامی مهاجر / خدمات / ویزای توریستی دانمارک
مقالات مرتبط
رزرو وقت مشاوره
میخواهید بدانید که آیا با شرایط فعلیتان امکان اخذ اقامت کدام کشور ها را دارید ؟ تکمیل فرم ارزیابی
سرفصل ها
ویزای توریستی آمریکا با فراهم کردن مدارک متعددی میسر است. به صورت کلی برای اخذ ویزای توریستی هر یک از کشور ها، فرد متقاضی می بایست کنسولگری و یا سفارت کشور مورد نظر را متقاعد سازد که پس از ورود به کشور مورد نظر، فرد به طور حتمی به کشور خود باز خواهد گشت. ویزای توریستی آمریکا تضمینی 2019 به دو صورت تقسیم می شود. 

دسته بندی ویزای توریستی آمریکا تضمینی 2020

این ویزا نیز به دو دسته اصلی B1 و B2 تقسیم می شود و نوع ویزای شما به هدف شما از مسافرت به خاک آمریکا بستگی دارد، و هدف شما از سفر به آمریکا تعیین کننده نوع ویزای شما می باشد. این ویزا مناسب افرادی است که بطور موقت با اهداف تجاری پا به خاک این کشور می گذارند که نوع ویزای مخصوصشان B1 می باشد. و افرادی که به طور موقت با اهدافی از قبیل مسافرت، گردش و تفریح، معالجات پزشکی و یا بازدید اعضای خانواده و دوستان پا به خاک آمریکا می گذارند که نوع ویزای مخصوصشان B2 می باشد. شما با داشتن ویزای توریستی آمریکا اجازه تحصیل و یا کار در آمریکا را نخواهید داشت.

ویزای توریستی آمریکا تضمینی - ویزای B1

سفر با ویزای B1 جهت قصد فعالیت های تجاری و اقتصادی و مشاوره با همکاران تجاری یا انجام مذاکرات در مورد قرارداد، شرکت در سمینارهای علمی، تجاری، تحصیلی و حرفه ای و شرکت در نمایشگاه های تجاری، یا شرکت در کنفرانس های مرتبط با مقاصد تجاری و علمی در تاریخ های مشخص شده یا مجامع علمی، پژوهشی، صنعتی، و ... می باشد.

ویزای توریستی آمریکا تضمینی ویزای B2

سفر با ویزای B2 جهت اهدافی نظیر دیدار اقوام و فامیل و دوستان مقیم آمریکا، انجام معاینات پزشکی و بهره مندی از امکانات درمانی در آمریکا، تفریح و گردش و بازدید از جاذبه های توریستی آمریکا، شرکت در برنامه های بشر دوستانه و ... می باشد.

ویزای توریستی آمریکا تضمینی ویزای B1/B2

ویزای توریستی که امروزه از سفارت های آمریکا برای متقاضیان صادر میشود از نوع B1/B2 میباشد، مدت زمان اقامت 6 ماه است

 شرایط درخواست ویزای توریستی آمریکا تضمینی 2020

به دلیل اینکه سفارت ایالات متحده در ایران موجود نمی باشد، تمامی افرادی که قصد دریافت ویزای توریستی آمریکا را دارند می توانند در هر یک از سفارت خانه های آمریکا در کشور های مختلف، درخواست ویزای خود را ارائه کنند. جهت انجام قسمتی از فرآیند درخواست لازم است از اکثر متقاضیان ویزا در بخش کنسولی سفارت مصاحبه ای بعمل آید. به هنگام مصاحبه از اثر انگشت شما تصویر برداری دیجیتالی بعمل خواهد آمد.
بطوری که پس از مصاحبه توسط آفیسر با متقاضی ویزای توریستی آمریکا تضمینی 2020 نیاز به زمان بیشتری بود، البته امکان هزمان گرین کارت از طریق سرمایه گذاری و تقاضای صدور ویزای توریستی نیز برای متقاضی وجود دارد. اگر متقاضی واجد شرایط ویزای کار باشد می تواند همزمان با درخواست صدور روادید توریستی در مدت زمان معین شده از طرف اداره مهاجرت آمریکا درخواست صدور ویزای کار خود را نیز ارائه دهد.

مدت زمان صدور ویزا

قبل از صدور احکام ممنوعیت سفر ترامپ، سفارت آمریکا حداکثر تا 30 روز پس از ارائه درخواست، روادید را صادر می کرد و لی در بعضی شرایط که پرونده ها نیاز به بررسی بیشتری داشت فرآیند اداری آنها تا 90 روز ممکن بود به طول انجامد. اما در حال حاضر، اگر افسر کنسولی تصمیم به صدور درجای ویزا بگیرد ظرف سه روز کاری و اگر نیاز به بررسی شرایط معافیت از حکم بن سوم ترامپ باشد این پروسه ممکن است تا شش ماه بعد از درخواست به طول بیانجامد.
 
ویزای توریستی آمریکا
 

هزینه ویزاهای آمریکا

هزینه های ذکر شده در زیر برای یک درخواست ویزا اعمال می شود. به طور معمول پرداخت هزینه برای ویزاهای آمریکا 160 دلار است. این هزینه شامل ویزای توریستی، ویزای تجاری و ویزای تحصیلی می باشد. بیشتر ویزاهای مبتنی بر دادخواست، مانند ویزاهای کاری و مذهبی 190 دلار آمریکا است. ویزاهای دسته بندی K هزینه 265 دلاری در بر دارند و هزینه دریافت ویزای E 205 دلار می باشد. در جدول های زیر لیست کاملی از انواع ویزا و هزینه آنها ارائه شده است.

دسته بندی ویزا

توضیحات ویزا

هزینه ویزا

B

تجاری – توریستی

160 $

C-1

ترانزیت

160 $

D

خدمه کشتی – هواپیما

160 $

F

دانش آموز یا دانشجو (آکادمیک)

160 $

I

روزنامه نگار و رسانه ها

160 $

J

بازدید کنندگان تبادل

160 $

M

دانش آموز یا دانشجو (فنی و حرفه ای)

160 $

T

قربانی قاچاق انسان

160 $

TN-TD

متخصصین مبادله در آمریکای شمالی (NAFTA)

160 $

U

قربانی فعالیت های جنایی

160 $

H

موقت – کارگران و استخدامیان فصلی – کارآموزان

190 $

L

انتقال دهنده های شرکت های داخلی

190 $

O

فرد با توانایی های خارق العاده

190 $

P

ورزشکاران – هنرمندان – سرگرمی

190 $

Q

بورس فرهنگی بین المللی

190 $

R

کارگر مذهبی

190 $

K

نامزد یا همسر شهروند آمریکا

265 $

E

معامله گر قرارداد – سرمایه گذار – تخصص حرفه ای استرالیا

205 $

 

سفارت های آمریکا برای ایرانیان

سفارت آمریکا در آنکارا، ترکیه

بیشتر سفارت ها در شهر آنکارا در نزدیکی بلوار آتاتورک قرار گرفته اند. هتل های بسیاری در نزدیکی سفارت آمریکا در آنکارا قرار دارند که می توانید جهت اسکان از آنها استفاده نمائید (مانند هتل سونو). هزینه این هتل ها نسبت به فصل متفاوت است. هزینه های اداری سفارت آمریکا در تمامی کشورها یکسان است و شما باید مبلغ 330 دلار را به صورت نقدی در محل سفارت پرداخت نمائید. برای اطلاعات بیشتر، مقاله سفارت آمریکا در آنکارا را مشاهده کنید. 

سفارت آمریکا در آنکارا
 

سفارت آمریکا در ایروان، ارمنستان

سفارت آمریکا در ایروان در نزدیکی دریاچه ایروان (Yerevan) قرار گرفته است. متاسفانه در نزدیکی این سفارت هتل های زیادی وجود ندارند و شما به هر حال نیاز به استفاده از ترانسفر خواهید داشت. بیشتر هتل ها در نزدیکی میدان جمهوری ایروان قرار گرفته اند. هزینه های پرداختی این سفارت حدود 330 دلار می باشد و نقدا در محل سفارت باید پرداخت شود. برای اطلاعات بیشتر، مقاله سفارت آمریکا در ایروان را مشاهده کنید.

سفارت آمریکا در ایروان
 

سفارت آمریکا در ابوظبی امارات متحده عربی

سفارت آمریکا در ابوظبی در منطقه ای از پایتخت این کشور واقع شده که معروف به منطقه سفارت ها می باشد. تقریبا تمامی سفارت کشورهای دیگر در این منطقه قرار گرفته است. در اطراف این سفارت هتل های متعددی وجود دارد که می توانید در این هتل ها اقامت داشته باشید. همچنین می توانید برای اقامت در دبی بمانید و در زمان مصاحبه در ابوظبی حاضر شوید. هزینه مصاحبه در سفارت آمریکا در ابوظبی با دیگر سفارت ها یکسان است و برای برندگان لاتاری مبلغ 330 دلار دریافت می شود. این هزینه برای تشکیل پرونده در محل سفارت از شما دریافت می شود. برای اطلاعات بیشتر، مقاله سفارت آمریکا در ابوظبی را مطالعه فرمائید.

سفارت آمریکا در ابوظبی
 

مراحل درخواست ویزای توریستی آمریکا تضمینی 2020

 1. پرکردن فرم درخواست ویزای توریستی آمریکا بصورت آنلاین، فرم Ds-160
 2. برنامه ریزی برای مصاحبه، با توجه به زمان انتظار برای مصاحبه
 3. آماده شدن برای مصاحبه و پرداخت مبلغ مورد نیاز مصاحبه

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا تضمینی 2020

 • پاسپورت
 • ترجمه شناسنامه
 • ارائه پرینت حساب و موجودی بانک مربوط به دریافت حقوق ماهیانه در صورت اشتغال و یا در صورت حقوق بازنشستگی
 • ارائه برنامه زمان بندی شده تفریحی و کاری مرتبط به سفر
 • اسناد مالکیت منزل یا زمین
 • برنامه های کاری فرد که نشان از اشتغال به کار وی در موقعیت خاص شغلی را دارد.
 • نامه اشتغال متقاضی به تحصیل در دانشگاه های ایران شانس خود را جهت اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا، افزایش دهند.
 • درخواست معافیت از حکم ترامپ (ابلاغ ریاست جمهوری 9645)
 • CV
 • فرم 5535
 • Purpose of Travel
 • پاسپورت های قدیمی و مدارک سفر های قدیمی
 • تاییدیه فرم DS160

برای اطلاعات بیشتر، مقاله مدارک لازم سفارت آمریکا را مطالعه کنید.

اخذ وقت سفارت آمریکا

شما می توانید در سه سفارت آمریکا در کشورهای ترکیه، ارمنستان و امارات جهت وقت سفارت اقدام نمائید. بسیاری از افراد بر این باور هستند که برای دریافت ویزای آمریکا باید به سفارت سوئیس مراجعه کنند. سفارت سوئیس حامی منافع آمریکا در ایران است و اجازه ندارد که ویزای آمریکا را برای شخصی صادر کند. سفارت سوئیس بیشتر با وزارت امور خارجه آمریکا جهت انجام کارهای اداری در ارتباط است و حامی شهروندان ایرانی آمریکایی است که وارد خاک ایران شده اند و جهت روادید ویزا نمی توانید از این سفارت اقدام نمائید. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله اخذ وقت سفارت آمریکا را مطالعه نمائید.

ریجکت ویزای توریستی آمریکا

 • نداشتن تمکن مالی
 • نداشتن صداقت در مصاحبه حضوری در سفارت
 • باردار بودن شخص متقاضی و یا همسر شخص متقاضی
 • داشتن پرونده باز مهاجرتی همزمان با درخواست ویزای غیر مهاجرتی
 • هر دلیلی که افسر ویزا حس کند که شما ممکن است در آن کشور بمانید و درخواست پناهندگی کنید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله رفع ریجکتی ویزای آمریکا را مطالعه کنید.

شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا

شانس افرادی که جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا به همراه خانواده خود اقدام می نمایند، پایین تر از افرادی است که به صورت انفرادی جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا اقدام می نمایند. مورد دیگری که می تواند شانس افراد را جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا افزایش دهد، حضور یک فرد از اقوام درجه اول (پدر، مادر، برادر، خواهر) در کشور آمریکا است. اگر یکی از اقوام، دعوت نامه ای جهت بازدید وی از ایشان، برای فرد متقاضی ارسال نماید، شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا برای فرد، افزایش می یابد.
موسسه حامی مهاجر با داشتن کادری مجرب و رزومه ای قوی جهت دریافت ویزای آمریکا در اختیار شما مشتریان گرامی می باشد. می توانید آخرین ویزاهای اخذ شده توسط حامی مهاجر را در وب سایت مشاهده نمائید.
 
جهت دریافت ویزای توریستی آمریکا می توانید با موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید

 

نظرات شما

در صورتی که نظری دارید این بخش را تکمیل کنید. اگر سوالی دارید در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.

 1. امين گلرخ
  ۲۰ بهمن، ۱۳۹۸
  باعرض سلام خدمت موسسه خوب حامي مهاجر من ي جوان متاهل هستم بچه ندارم خاستم بدونم براي دريافت ويزا كشور الاسكا چقدر شانس دريافت رو دارم و اينكه ايا موسسه شما ميتونه بمن كمك كنه ويا اينكه اصلا امكان پذير هست من كابينت سازم قصد رفتن و كار كردن رو دارم باتشكر
 2. حامی مهاجر در پاسخ امين گلرخ گفته است :
  سلام وقت بخیر، متاسفانه ما در شرکت امور مربوط به ویزای کاری انجام نمیدیم.
ثبت دیدگاه