اشتراک مطلب

اخذ ویزای توریستی تجاری سنگاپور

امتیاز 2.75/5
مجله حامی مهاجر / بلاگ / item / اخذ ویزای توریستی تجاری سنگاپور
مقالات مرتبط
رزرو وقت مشاوره
میخواهید بدانید که آیا با شرایط فعلیتان امکان اخذ اقامت کدام کشور ها را دارید ؟ تکمیل فرم ارزیابی
سرفصل ها

سنگاپور؛ الگوی رشد و قطب گردشگری شرق

سنگاپور یکی از قطب های گردشگری شرق و یکی از موفق ترین اقتصادهای بازار جهانی را دارد. سنگاپور دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است و اقتصاد این کشور در اصل بر پایه بازرگانی دریایی شکل گرفته است. رشد اقتصادی سنگاپور در سال های اخیر به طور میانگین سالانه ۶ درصد بود و باعث شد تا نحوه زندگی سنگاپوری ها را به طور چشم گیری رشد پیدا کند. پاسپورت سنگاپور یکی از قدرتمندترین پاسپورت های دنیاست.

ویزای توریستی تجاری سنگاپور

اخذ ویزای توریستی سنگاپور

ویزای توریستی سنگاپور 14 روزه می باشد و تا یک ماه بعد از صدور اعتبار دارد و یک بار ورود می باشد یعنی اگر پیش از تمام شدن مدت 14 روزه از این کشور خارج شدید باید مجدد برای ویزای توریستی سنگاپور درخواست دهید.

روش های اخذ ویزای توریستی سنگاپور

درخواست آنلاین

برای درخواست ویزای توریستی سنگاپور به صورت آنلاین باید به سایت singaporevisaonline.sg مراجعه کنید. سپس با طی کردن مراحل میتوانید نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید. از مزایای این روش میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در مدت 10 دقیقه میتوانید تمام مراحل را انجام دهید
 • نیازی به پست کردن پاسپورت و ... ندارید
 • بسیار سریع و راحت می باشد

درخواست از سفارت سنگاپور

باید همراه با مدارک مربوطه به سفارت سنگاپور مراجعه و نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید و یا میتوانید از طریق آژانس های معتبر برای اخذ ویزای لیبل دار سنگاپور اقدام کنید. هرچند این نکته را باید در نظر بگیرید که سنگاپور در ایران سفارت ندارد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی سنگاپور

آنچه از ابتدا باید بدانید این است که مدارک مورد نیاز ویزای سنگاپور به دو دسته تقسیم می شود. هنگام پر کردن فرم درخواست، تعدادی سند و اطلاعات از شما درخواست می شود. در این مقاله به مواردی اشاره خواهیم نمود که شما برای شروع مراحل به آنها نیاز دارید.

 • گذرنامه: کلیه متقاضیانی که مایل به اخذ ویزای سنگاپور بصورت آنلاین یا حضوری هستند نیاز به داشتن گذرنامه معتبر دارند. مطابق سیاستهای کشور سنگاپور برای صدور ویزای سنگاپور، گذرنامه حداقل 6 ماه بعد از تاریخ عزیمت به سنگاپور، باید اعتبار داشته باشد. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که گذرنامه حداقل یک صفحه خالی داشته باشد.
 • عکس دیجیتال: عکسی که در شناسایی بصری شما کمک  کند نیز لازم است، اما باید برخی دستورالعمل ها را دنبال کنید. به عنوان مثال عکس شما باید حداکثر در سه ماه گذشته گرفته شده باشد. ( برای درک بیشتر اهمیت موضوع عکس، لازم به ذکر است که تعداد زیادی درخواست ویزا به دلیل مشکل عکس رد می شود).
 • آدرس پست الکترونیکی : یک فرایند درخواست آنلاین مستلزم آن است که ویزای شما از طریق نامه الکترونیکی برای شما ارسال شود. هنگام پر کردن فرم باید به آدرسی که می دهید دسترسی داشته باشید. در عین حال، به یاد داشته باشید که هنگام دریافت ایمیل، سند را چاپ کنید.
 • نحوه پرداخت: وقتی که ویزای سنگاپور را به صورت آنلاین دریافت می‌کنید، از شما خواسته می‌شود که در طول فرآیند درخواست، هزینه صدور ویزا را پرداخت کنید. همچنین شما می‌توانید از یک اعتبار بانکی یا کارت اعتباری استفاده کنید.  PayPal، Alipay و WeChat نیز پذیرفته میشود.

دومین دسته از اسناد مورد نیاز برای ویزای سنگاپور زمانی است که شما به فرودگاه سنگاپور رسیدید و نیاز است تا موارد و اسناد زیر را ارائه کنید.

 • احراز تمکن مالی
 • بلیط برگشت: مأمورین مهاجرت فقط می خواهند اطمینان حاصل كنند كه شما بیشتر از اجازه ویزا در سنگاپور نخواهید ماند
 • مدارک ورودی برای مقصد بعدی شما: البته این امر صدق نمی کند مگر اینکه شما قصد داشته باشید از سنگاپور به کشور دیگری به غیر از مبدا سفر کنید.
 • گواهی واکسن تب زرد: این مورد فقط مربوط به ملیت های خاص یا سایر گردشگرانی است که در گذشته در یک کشور مستعد تب زرد بوده اند.

همانطور که می‌بینید، در هیچ یک از این فهرست ها چالش بحث برانگیز و سختی وجود ندارد، با این حال، به خاطر داشته باشید که این فهرست ممکن است کامل نباشد زیرا در برخی موارد دیگر افسران کنسولی صدور ویزا ممکن از شما مدارک دیگری هم دریافت نمایند. (به عنوان مثال: اگر با کودکی سفر میکنید که پدر یا مادر خود کودک همراه شما نیستند، در این صورت رضایت نامه والدین یا گواهی فوت آنها بعلاوه گواهی حضانت الزامی است).

 

اخذ ویزای کاری سنگاپور

تعداد زیادی از شرکت­های جهانی در سنگاپور جایگاه ثابتی دارند. اگر به فکر رفتن به سنگاپور برای کار هستید، احتمالاً ابتدا باید ویزای مطمئنی را تهیه کنید. کلیه اتباع خارجی در سنگاپور نیاز به داشتن مجوز کار برای مشاغل قانونی هستند. آنها به عنوان گذرنامه کاری در سنگاپور شناخته می­شود و جزئیات مربوط به انواع مختلف گذرنامه در دسترس را می­توان در وب سایت اختصاصی دولت سنگاپور یافت.

نحوه اخذ ویزای کاری سنگاپور

اگر برای شروع یک کسب و کار به سنگاپور می­ آیید، می­توانید درخواست گذرنامه کنید که به EntrePass معروف است. این نوع ویزا در دسترس افرادی است که شرایط مالی خاصی را برآورده می­کنند و حداقل سهام 30 درصدی در کسب و کارهای جدیدی را دارند که طی 6 ماه گذشته در سنگاپور ثبت شده‌اند. اگر هنوز کسب و کار خود را ثبت نکرده اید، می­توانید بعد از دریافت ویزایتان، ابتدا درخواست گذرنامه کنید و کسب و کارتان را ثبت کنید. لازم به ذکر است که برخی از انواع کسب و کار برای این گذرنامه واجد شرایط نیستند، از جمله بارهای مشروب فروشی و سالن‌های ماساژ.

تمام فرم‌های درخواست EntrePass به صورت آنلاین است و می­توانید با ارسال کپی­ نسخه ­های اسکن شده، برنامه خود را شروع کنید. ویزا معمولاً هر زمانی که صادر می­شود، به مدت یک سال به شما این امکان را می­دهد که اعضای خانواده­تان را بعد از یک دوره انتظار به همراه خودتان به سنگاپور ببرید.

شرایط اخذ ویزای کاری سنگاپور

 • یک کپی از صفحه عکس گذرنامه خود
 • مدارک ثبت نام برای کسب و کار
 • اثبات مدارک تحصیلی خود مانند گواهی مدرک تحصیلی
 • مدارک لازم همانند ویزای توریستی

هزینه مورد نیاز برای اخذ ویزای کار سنگاپور چقدر است؟

70  دلار آمریکا برای درخواست EP / EntrePass و 150 دلار برای صدور ویزا

 •  60 دلار آمریکا برای درخواست S-Pass و 80 دلار برای صدور ویزا

این نوع ویزا مخصوص کارآفرینان واجد شرایطی است که مایل به شروع کسب و کار جدید در سنگاپور هستند و مدت اعتبار آن 1 سال و قابل تمدید است.

Visit Pass چیست؟

افرادی که دارای شرایط زیر هستند میتوانند برای دریافت این ویزا برای خانواده خود درخواست بدهند:

 • کسانی که ویزای EP یا S دارند
 • کسانی که درآمد ثابت ماهیانه آنها 6000 دلار است
 • کسانی که از طرف یک شرکت ثبت شده در سنگاپور (به طور معمول کارفرمای متقاضی) حمایت میشوند

ویزای کاری سنگاپور من چگونه ممکن است بر همسر و اعضای خانواده من تأثیر بگذارد؟

اگر یک EntrePass دارید، می­توانید هنگام درخواست ویزای دومتان، اعضای خانواده‌تان را به سنگاپور بیاورید. این معمولاً به معنی این است که یک دوره انتظار 12 ماهه وجود دارد. ضوابطی وجود دارد که با این کار در ارتباط است، از این جمله می­توان به موفقیت کسب و کارتان، با توجه به گردش مالی و تعداد مشاغل ایجاد شده، اشاره کرد. جزئیات کامل ویزای EntrePass در وبسایت های رسمی دولت سنگاپور است.

اگر دارای گذرنامه استخدام یا گذرنامه S هستید و حداقل SGD 5000 در ماه درآمد دارید، حق دارید برای همسر و فرزندان وابسته خود درخواست گذرنامه­ کنید. برنامه، توسط کارفرمای شما پردازش می­شود و میتواند همزمان با درخواست تقاضای گذرنامه استخدامی یا بعد از آن، ارسال شود. اگر بیش از SGD 10000 درآمد کسب کنید، والدین خودتان را نیز می­توانید در سنگاپور به خودتان ملحق کنید.

بعد از اخذ ویزای کاری سنگاپور چه کار کنم؟

ممکن است پس از تأیید گذرنامه، لازم شود که اثر انگشتتان را ثبت کنید. معمولاً متقاضیان برای بار اول و هرکسی که بیش از پنج سال از اولین درخواستش می­گذرد، مجبورند این کار را انجام دهند. لازم است که هنگام انجام کار انگشت نگاری مدارکتان را با خود ببرید.

هنگامی که گذرنامه­تان برای تحویل آماده باشد (معمولاً چهار روز پس از دریافت و تأیید کلیه مدارک)، شما میتوانید انتظار دریافت ایمیل یا پیامک را داشته باشید تا به شما اطلاع دهند که چگونه گذرنامه­تان ارسال می­شود یا مستقیماً گذرنامه­تان را اخذ کنید.

نظرات شما

در صورتی که نظری دارید این بخش را تکمیل کنید. اگر سوالی دارید در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.

ثبت دیدگاه