اشتراک مطلب

اخذ ویزای توریستی تجاری هند

امتیاز 3/5
مجله حامی مهاجر / بلاگ / item / اخذ ویزای توریستی تجاری هند
مقالات مرتبط
رزرو وقت مشاوره
میخواهید بدانید که آیا با شرایط فعلیتان امکان اخذ اقامت کدام کشور ها را دارید ؟ تکمیل فرم ارزیابی
سرفصل ها

هفتاد و دو ملّت؛ هفتاد و دو علّت

اگر بگوییم هند آینه تمام رخ همه فرهنگ هاست، اغراق نکرده ایم. این ویژگی، شبه جزیره را به یکی از جذاب ترین مقاصد توریستی آسیا تبدیل کرده است. مدیتیشن، یوگا، اماکن مذهبی، خوراکی های خوشمزه و البته آتشین، لباس های رنگارنگ، صنایع دستی و فیل سواری تنها بخش کوچکی از تحفه های این کشور حاره ایست. فستیوال های رنگارنگ این کشور بعلاوه موزه های آن هم که طرفداران خود را دارد. البته پیشرفت های اخیر هند را در زمینه های پزشکی، فنی و تجاری نباید دست کم گرفت. هند در پیشرفت های داروسازی، برنامه نویسی، مهندسی و تجاری حرف های بسیاری برای گفتن دارد. پس اگر به دنبال چشم اندازهای وسیع تری برای تجارت خود هستید، احتمالاً هند یکی از گزینه های روی میزتان خواهد بود. این مقاله به شما کمک می کند تا با رویه اخذ ویزای توریستی و تجاری هند آشنا شوید.

ویزای توریستی تجاری هند

اخذ ویزای توریستی هند

شهروندان بیش از 160 کشور در هنگام سفر به هند واجد شرایط ویزای الکترونیکی هستند و ایرانیان نیزمی توانند از این سویس استفاده کنند. درصورتی که برای اهداف گردشگری، تجارت یا اهداف پزشکی قصد دارید به هند سفر کنید، می توانید برای ویزای هند بصورت آنلاین اقدام کنید. iVisa می تواند به شما کمک کند تا مراحل درخواست آنلاین را طی کنید تا بتوانید ویزای خود را فقط در 2 روز کاری دریافت کنید.

مدارک و شرایط اخذ ویزای توریستی تجاری هند

 • گذرنامه - کلیه متقاضیانی که مایل به اخذ eVisa در هند هستند باید دارای گذرنامه معتبر باشند. این سند باید حداقل از 6 ماه از تاریخ ورود به هند اعتبار داشته باشد. علاوه بر این، شما باید صفحه اطلاعات گذرنامه را اسکن کنید. از شما خواسته می شود تا در طی مراحل درخواست، آن را با فرمت PDF بارگذاری کنید.
 • عکس دیجیتالی مناسب برای پاسپورت عکس باید جدید باشد و شرایط لازم برای یک عکس گذرنامه معتبر، دارا باشد. فرمت عکس باید JPEG باشد.
 • آدرس پست الکترونیکی - iVisa به محض صدور ویزا، آن را از طریق پست الکترونیکی برای شما ارسال می کند. به همین دلیل است که باید آدرس معتبری را که به آن دسترسی دارید، تهیه کنید. فراموش نکنید که حداقل یک نسخه از مدرک را قبل از عزیمت چاپ کنید.
 • پرداخت - iVisa هنگام پرداخت، بسیار انعطاف پذیر است. می توانید از کارت اعتباری یا Debit Card یا Pay Pal استفاده کنید.

این مراحل، دشوار نیست؛ اما در صورت نیاز به کمک، پشتیبانی مشتری iVisa به صورت شبانه روزی و تمام روزها در اختیار شما و کاملاً رایگان است.

با دسترسی به صفحه مربوطه، خواهید دید که فرم، به سه مرحله ساده تقسیم می شود:

 1. اولین بخش شامل اطلاعات شخصی، اطلاعات گذرنامه و جزئیات سفر است. در این مرحله شما باید نوع ویزا و زمان پردازش را برای درخواست خود انتخاب کنید. در مورد زمان پردازش، iVisa به شما سه انتخاب می دهد:
 • پردازش استاندارد - ویزای شما در هند طی 5 روز کاری و با پرداخت 76 دلار آمریکا صادر می شود.
 • پردازش فوری - انتخاب این گزینه بدان معنی است که درخواست شما طی 3 روز کاری پردازش می شود و هزینه آن 106 دلار است.
 • پردازش فوق العاده - درخواست شما فقط در 2 روز کاری پردازش می شود و مبلغ 141 دلار هزینه دارد.

توجه: ویزای بیزینس هند و ویزای پزشکی هند، بین 127 و 192 دلار هزینه اضافی برای شما خواهد داشت.

 1. مرحله دو، باید به پرداخت دقت کنید و فرم خود را با دقت بررسی کنید. ضروری است که تمام اطلاعات ارسال شده 100٪ دقیق باشد. در غیر اینصورت ویزای نامعتبر دریافت خواهید کرد و باید روند درخواست را تکرار کنید.
 2. سرانجام، مرحله شماره سه شما باید مدارک تکمیلی را بارگذاری کنید. به محض انجام این کار، شما می توانید درخواست خود را ارسال کنید و iVisa ویزای الکترونیکی را در بازه زمانی انتخاب شده، تحویل خواهد داد.

نکته نهایی این است که روند آنلاین دریافت ویزای هند برای شهروندان ایران تقریباً بی دردسر است. iVisa تمام مراحل اداری را مدیریت می کند. سندی که برای شما ارسال می شود پس از صدور، 1 سال اعتبار دارد، به شما اجازه می دهد که چندبار به هند رفت و آمد کنید و اجازه دارید مدت کمتر از 1 سال از تاریخ صدور، در هند بمانید.

اخذ ویزای تجاری هند

ویزای تجاری به فعالیتهای تجاری در هند مربوط می شود، برای شرکت در هر رویداد، فعالیت فرهنگی، فعالیت با پاداش یا دستمزد، شرکت در مسابقات ورزشی، اعم از بین المللی و ... نیاز به اخذ ویزای تجاری هند خواهید داشت.

به طور دقیق تر فعالیت های زیر نیاز به اخذ ویزای تجاری هند دارد

 • راه اندازی یک سرمایه گذاری صنعتی یا تجاری
 • خرید، فروش یا معامله
 • شرکت در جلسات فنی یا تجاری
 • استخدام نیروی انسانی
 • شرکت در نمایشگاه ها، اعم از تجاری یا فنی
 • به عنوان کارشناس در ارتباط با یک پروژه در حال انجام
 • برگزاری تور، اعم از فنی، تجاری و ...

اعتبار و انواع  ویزای تجاری هند

ویزای 6 ماهه یک بار ورود یا دوبار ورود و ویزای 6 ماهه یا یک ساله چندبار ورود بر اساس ابعاد تجاری شرکت یا فرد. ویزا در 3 روز کاری پس از ارسال درخواست صادر می شود. اما در صورتی که متقاضی تابعیتی غیر از ایران داشته باشد، درخواست ناقص یا شرایط نامعلوم داشته باشد، صدور ویزا بیش از 4 روز کاری طول خواهد کشید. وابستگان اشخاصی که ویزای Business Visa دارند نیز با انتخاب گزینه مناسب در فرم درخواست ویزای آنلاین، می توانند ویزای تجاری درخواست كنند. برای متقاضیان تابعیت غیر از ایران، مدت اقامت 2 سال در ایران الزامی است.

شرایط و مدارک اخذ ویزای تجاری هند برای ایرانیان

 • کپی چاپ شده فرم درخواست ویزا پس از بارگذاری در وب سایت ویزای هند
 • فرم ویزای تجاری (اضافی)
 • دو عکس جدید در اندازه عکس گذرنامه
 • گذرنامه (جدید و قدیمی) با فتوکپی شامل کلیه صفحات مهر خورده و با فتوکپی
 • فتوکپی از شناسنامه
 • دعوتنامه ای از شرکت یا سازمان مستقر در هند
 • نامه ای از طرف شرکت حمایت کننده در ایران که تأیید می کند متقاضی در سازمان خود شاغل است و سفر کاری به هندوستان دارد
 • احراز وضعیت مالی شرکت
 • گذرنامه برای صدور ویزای تجاری، باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.

 

هزینه اخذ ویزای تجاری هند

نوع ویزا بر اساس زمان انتظار صدور

هزینه – کمترین مربوط به کلمبیا و بیشترین مربوط به آمریکا

عادی – صدور در 5 روز کاری

127 تا 147.5 دلار آمریکا

فوری – صدور در 3 روز کاری

157 تا 177.5 دلار آمریکا

فوق العاده – صدور در 2 روز کاری

192 تا 212.5 دلار آمریکا

 

نظرات شما

در صورتی که نظری دارید این بخش را تکمیل کنید. اگر سوالی دارید در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.

ثبت دیدگاه